KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM....děkuji! ;-)

moje recenze

Slash-jak to vidím,aneb můj pokus o recenzi

14. dubna 2010 v 10:35
s


Nové album Slashe jak ho vidím já,nebo spíš takový pokus o recenzi.

Když jsem se dozvěděla,že Slash společně se svými hudebními přáteli,nebo chcete-li hudebními kolegy začne pracovat na projektu,který bude úžasný v tom,že každou písničku bude zpívat někdo jiný,pomyslela jsem si-to bude vážně pecka.Začala jsem se těšit a přiznám se,že jsem doslova odpočítávala dny,kdy si album budu moci poslechnout.Postupně se začali objevovat nové zprávy jak to vypadá s natáčením a kdo vše na albu bude.Např.když jsem si přečetla,že v jedné písničce uslyším i Ozzyho tušila jsem,že se bude opravdu na co těšit.Pak jsem se dozvěděla,že nebude chybět ani Matt z Avenged Sevenfold a to už slibovalo skvělý hudební zážitek.Jednoho dne jsem objevila na youtube preview se všemi songy a v ten moment jsem věděla,že to bude pecka.I vypuštěný singl By the Sword mě očaroval hned na první poslech,zpívá ho,do té doby pro mě neznámý zpěvák z Wolfmother Andrew Stockdale.

Tak,album je venku a já jsem si konečně to mohla
v klídku poslechnout.

Vše otvírá písnička Ghost feat.Ian Astbury.Na začátek parádní věc,ikdyž v první moment jsem byla trochu v rozpacích.

Jako další přichází Ozzy-podle mě výborná písnička.Ozzy+ Slash opravdu skvělá kombinace.

Následuje feat.s Fergie,o které se ví,že není rocková zpěvačka.A já si troufám říct,že mě se její hlas do tohoto hudebního žánru moc nehodí,nebo spíše se mi nelíbí ta písnička?

Dále pokračuje Myles Kennedy,tady jsem spokojená… ovšem poté Chris Cornell,u kterého mám smíšené pocity.

A přichází podle mě jedna z nejlepších věcí celého alba-By the sword a Andrew Stockdale.Nevím,jestli je to tím,že ji znám ze všech nejdéle a tím pádem ji mám pod kůží,ale myslím,že je tak dobrá,že pro většinu posluchačů to bude vážně jeden z topů celého alba..

Pokračuje Adam Levine z Maroon 5,jehož zajímavý hlas jen podtrhuje tuhle pomalou a příjemnou písničku s názvem Gotten.

Přes
pro mě ne moc zajímavého Lemmyho Kilmeistera se dostanem k Watch this-což je instrumentálka,která mi hudebně hodně připomíná GN´R.Je v ní společně Dave Grohl a Duff McKagan.Výborně se to poslouchá.

Následující feat.s Kidem Rockem je pro mě jedna z těch slabších věcí,kterou bych klidně přeskočila dál.

Tak a je to tady,úplně to nejlepší,co jsem na albu našla-Nothing to say s Mattem z Avenged Sevenfold.V téhle písničce prostě uslyšíte jednoho z nejlepších zpěváků.Se Slashem mu to perfektně sedlo.Touhle písničkou jsem vážně nadšená a přiznávám,že se mi nikdy neomrzí.Našla jsem v ní vše,co miluju.

Jede se dál-Myles Kennedy,Rocco Deluca,Iggy Pop-písničky,které nejsou takové pecky,ale mají úseky,které si člověk oblíbí.

A další písničky jsou bonusy-
Baby can´t drive feat.Alice Cooper a Nicole Scherzinger-tady jsem docela rozladěná,ikdyž Nicole beru jako skvělou zpěvačku,tady mi to prostě nějak nesedí.Tady to prostě nezachránil ani Alice Cooper.

Nick Oliveri a jeho Chaince and schackles-začátek,dost podobný s písničkou od Matta.Jak se to rozjede,stojí to za to,prostě pro mě pecka mezi bonusy.

Další v bonusech je Beth Hart,Koshi Inaba a Fergie s Cypress Hill-bez tohoto bych se klidně obešla,hlavně ta poslední je něco úplně mimo to,co mám ráda.Teda Paradise City v podání Od GN´R je naprosto luxusní záležitost,ale Fergie a Cypress Hill-to prostě nejsou vhodní interpreti.

A úplně nakonec si můžete vychutnat dvě instrumentálky ,podle mě krásná tečka za celým albem

Co napsat na závěr-myslím,že každý si zde přijde na své.Ať už najdete své oblíbené zpěváky,nebo vás prostě jen uchvátí Slashova kytara,nebo celkově zvuk celého alba,určitě nebudete zklamaní.A pokud ano,zkuste si to pustit ještě jednou a pořádně se zaposlouchat,protože krásných momentů je tady opravdu plno.

A já si neodpustím větu-Slash je kytarový bůh a tento projekt se mu opravdu vydařil!

Tento článek jsem psala plná čerstvých pocitů a dojmů během poslechu,dalo by se říct ještě s horkou hlavou a možné je,že časem trochu změním názor.
Přemýšlela jsem,jestli to všechno nechám dozrát,následně poupravím a pak vložím,ale řekla jsem si,že ty úplně první a ničím neovlivněné pocity zveřejním hned.

Ozzy Osbourne-Black Rain-moje recenze

18. prosince 2009 v 9:08
Dávám sem ještě jednu recenzi,co jsem dělala pro mého SB COOLDAN,děkuji,že si to sem můžu dát.


Nejdříve bych se vyjádřila k obalu-podle mě vypadá výborně,přesně vystihuje název alba a zaujme na první pohled.

A teď už k jednotlivým písničkám.

NOT GOING AWAY
-naprosto perfektní písnička,které skvěle otvírá celé album,poctivý čtyř a půl minutový kousek,žádné kratičké intro,jak mají v poslední době některé skupiny ve zvyku.

I DON´T WANNA STOP
-u téhle písničky je všem jasné,že Ozzy a celá jeho parta jsou lidi na svém místě.Takhle si představuju pořádnou hudbu.

BLACK RAIN
-písnička,která nese stejný název jako album,by měla podle mě být něčím výjmečná.V tomto případě se to opravdu povedlo.Sice mi v některých místech vzhedem k harmonice připadá jak písnička z westernu,které já nemusím,ale jde jen o pár vteřinek a to neovlivní celkový pocit.

LAY YOUR WORLD ON ME
-přichází něco z pomalejších věcí,je to poněkud zvláštní ,ale krásné.Moc se mi to líbí.

THE ALMIGHTY DOLLAR
-začátek nijak záživný a ani zbytek písničky mě moc neoslovil.

SILVER
-další perfektní nářez,jedna z těch nej věcí na celém albu.

CIVILIZE THE UNIVERZE
-úžasný začátek,do této písničky se člověk ihned zamiluje a nutí ho to pouštět ji pořád dokola.

HERE FOR YOU
-pozor,přichází něco,bez čeho by se celé album neobešlo-krásná balada,na které je Ozzy specialista.Jeho balady,stejně jako tato jsou totiž nádherné.Opět ukázal,že umí nejen pořádný nářez,ale i něco,u čeho zavřete oči a necháte se unášet.....

COUNTDOWN´S BEGUN
-a po uklidňujícím kousku přichází další tvrdší věc.Opět si tady vychutnáme skvělou hudbu a výjmečný Ozzyho hlas.

TRAP DOOR
-a máme tu konec.Po této písničce učritě každý zalituje,že je to to poslední,co na tomto albu uslyší.Parádní zakončení.Tahle písnička jen umocní skvělý pocit a prožitek z celého alba.

Když to všechno shrnu,tak je to jedno z nejlepších alb,co jsem od Ozzyho měla možnost slyšet....a to ho poslouchám opravdu dlouho.
Na tomto albu si vychutnáte skvělý a hlavně výjmečný a jedinečný Ozzyho hlas.Výborné kytarové uměnění a kouzlení s kytarou,za kterou nestojí nikdo jiný než Zakk Wylde.Je dobré zmínit,že ten perfektní bubeník,který opravdu předvedl jak je za bicíma skvělý je Mike Bordin.A nakonec je třeba pochválit i basáka Blaska-Takže toto je ta partička hudebních géniů,kteří vytvořili tento výborný hudební prožitek s názvem Black Rain.
A na závěr-opravdu stojí za poslechnutí.

Slipknot-All hope is done-moje recenze

16. prosince 2009 v 9:08
Nedávno jsem dělala pro mého SB COOLDAN recenzi na toto album a s jeho svolením dávám i na svůj blog.
Byla to moje úplně první recenze,jakou jsem kdy psala,tak to rozhodně není dokonalé,ale mé pocity to vyjádřilo.


Takže nejprve se vyjádřím k obalu alba-mě se moc líbí,hlavně ta zatažená obloha a celá ta atmosféra,to je přesně můj styl.Slipknoti tam v tom "poli" nevypadají vůbec špatně,líbí se mi to barevné provedení a zvýraznění té červené barvy květů.Když to shrnu,tak obal je perfektní.

A teď už se postupně vyjádřím k písničkám.
1.Execute
-ta mě jako úvod ničím nenadchla,snad jen posledních pár vteřin.

2.Gematria
-to je písnička,která je výborná na rozjezd alba a moc se mi líbí.Je to typ písničky,co mě vždy dodá plno energie a chuť do života.

3.Sulfer
-další pěkný kousek,ještě lepší než ta předchzí.Donutí člověka pořádně se zaposlouchat a čekat,co dalšího album přinese.

4.Psychosocial
-trochu drsnější záležitost,ale milovníkům této hudby určitě přijde jako jedna z nejlepších.

5.Dead memories
-jedna z nejlepších písniček na tomto albu.Osobně se mi moc líbí,utkví v hlavě,nesplyne v jedno s tou ostatní divočinou.

6.Vendetta
-v této písničce se vždy nejvíce zaposlouchám do bubnů,je to opravdu fantastické,co ten bubeník dokáže.

7.Butchers hook
-tady nenacházím nic zvláštního,moc mě to neoslovilo.

8.Gehenna
-zvláštní,zajímavé a tím je to vlastně skvělé.Kytarové sólo je povedené,příjemně se to poslouchá.

9.This cold black
-podle mě další z těch slabších kousků,ikdyž opět mě tady zaujala kytara.

10.Where in lies continue
-ta je na mě moc drsná,ne vždy mám na něco takového náladu.

11.Snuff
-nejkrásnější věc z celého alba.Už od prvních slůvek-"Bury all your secrets in my skin"...mě úplně dostala.Myslím,že je to písnička,na které se každý,kdo si poslechne celé album,stane závislý.

12.All hope is gone
-na závěr pěkná divočina,po Snuff trochu šok,ale jako zakončení alba je to ok.

Celé album jako celek bych ohodnitila na výbornou.Sem tam se objeví místo s nevýrazným,nebo spíš nezajímavým úsekem,ale jinak si myslím,že po poslechnutí celéha alba bude mít člověk dobrý pocit a Slipknoti se mu určitě dostanou pod kůži tak jako mě.

30 seconds to Mars-This is war / moje recenze

10. prosince 2009 v 10:01
Začátkem prosince vyšla nová deska 30 seconds to Mars.Záměrně píšu začátkem a ne přesné datum,protože oficiálně sice vyšla 7.prosince,ale na internet unikla o několik dní dříve.Se svou recenzí,nebo spíš takovým pokusem o recenzi a spíše popisem mých pocitů jsem záměrně počkala.Například proto,abych pořádně strávila to nové,co Marsíci připravili a aby jste i vy měli už desku aspoň párkrát poslechnutou.
Takže pomalu bych mohla začít....


Nejprve bych ohodnotila obal....toto je jen jeden z několika set možností....
Tady tato možnost není špatná,ale já bych na obal spíše volila jejich znaky a k tomu i nějakou pěknou grafiku s jejich fotkama,ikdyž na druhou stranu to udělali dost originálně.

A teď k písničkám,které vezmu jednu po druhé.

ESCAPE
-písnička,která výborně otevře celé album.Hned v prvních okamžicích je vám jasné,že přichází něco,co jste nečekali,něco úplně nového.

NIGHT OF THE HUNTER
-začíná příjemným ženským hlasem,poté následuje docela příjemná část,v půli opět hlas ženy,která odpočítává...pro mě nejzajímavější úsek písničky nastává zhruba ve 3:15 a tím jsem si vlastně celou písničku moc oblíbila.

KINGS AND QUEENS
-první věc z tohoto alba,kterou jsem měla možnost slyšet.Okamžitě mě zaujala.Patří k písničkám,které bych zařadila k těm,co vždy zaručeně způsobí husí kůži.Je to jedna z mých nejoblíbenějších na tomto albu a troufám si říct,že i z celkové tvorby 30STM.

THIS IS WAR
-druhá věc,kterou jsem z tohoto alba slyšela.Předčila mé očekávání a způsobila,že jsem se nového alba nemohla dočkat.Je skvělá a nejlepší z celého alba....asi to bude tím,že je tam nejvíc slyšet ten jejich minulý styl,který mi tady v dalších písničkách chybí.

100 SUNS
-kratičká ,ale moc příjemná písnička na poslech

HURRICANE feat.Kanye West
-tak to je opravdu tvrdy oříšek....začátek je moc fajn,ikdyž už ze začátku správně tušíte,že to tady zavání popem.Jasně,je to přece feat. s Westem.Takže pro ty,kdo si rádi poslechnou i pop je to naprostá pecka,pro rockery je to facka.Takže já sice dokážu ocenit tu práci,co si s tím dali,ale na druhou stranu pociťuju zklamání.Westa bych si tam opravdu dokázala odpustit.
Nakonec jsem si na ni zvykla a beru ji jako součást alba...

CLOSER TO THE EDGE
-k té ani není moc co říct.Skvělý Jaredův hlas,ale jinak mě to moc nenadchlo.

A CALL TO ARMS
-krásná písnička,pro mě opět jeden úsek,který mě úplně dostal začíná v 2:33.Na této písničce si myslím každý najde to svoje.

SEARCH & DESTROY
-toto je jedna z nejméně zajímavých věcí na albu,ikdyž chvílemi,kdy je slyšet ten klavír,nebo když se rozjede refrén to není tak špatné.Ke konci písničky si možná řeknete-tak přece jen to nenÍ tak nezajímavé,jak se ze začátku zdálo.

ALIBI
- od prvního tónu nádherná věc,která potěší milovníky pomalých písniček.Osobně si v ní dokážu vychutnat každou vteřinu,každý nástroj,který zazní,krásný a procítěný Jaredův hlas...

STRANGER IN A STRANGE LAND
-nenechte se zmást,toto jsou opravdu Marsíci...netypický začátek,ale vzhledem k tomu,že už za sebou máte téměř celé album,víte,že toto je opravdu něco výjmečného.
Tady jsem opravdu plná různých pocitů-hudba mimo můj styl,ale písnička vážmně zajímává a mě se moc líbí.Např věta:Fuck you like a devil-mě teda dostala.

EQUINOX
-a je tady konec.Příjemné zakončení toho všeho,co vám možná nadělalo v hlavě zmatek.

Shrnutí celého alba-nechci už psát,jak jsem byla nejprve zklamaná,že jsem nenašla ty staré 30 seconds to Mars a ten jejich styl,pro které jsem si je tak oblíbila.Jako celek je toto album fakt skvělé a doporučuji poslechnout v klidu a bez přeskakování.Oceňuju tady opravdu velký kus práce,kterou odvedli.Když přejdu tu elektroniku a někdy i sklouznutí do popu,musím toto album moc pochválit.A jak to bývá,je jasné že album najde plno příznivců,ale i odpůrců.Možná teď přibylo plno nových fanoušků,možná někteří přestali být takovými fanoušky jako dřív a raději budou poslouchat starší věci.
Na Konec si ale neodpustím jednu větu-
CHCI ZPĚT STARÉ 30 SECONDS TO MARS.
 
 

Reklama